top of page
  • AutorenbildPatrycja Doroszewska

PERFEKT - JENGA- STATIONENLERNEN 👧👦👱‍♀️🙎‍♂️🙎‍♀️


Potrzebna jest nam JENGA, można ją kupić na Aliexpres lub np. w Tigerze w przystępnych cenach. Nabywamy wersję luksusową z numerkami od 1 do 50 lub klasyczną i sami rysujemy numerki.


Klocki JENGI dzielimy na 5 stacji: 1-10, 11-20, 21-30, 31-40, 41-50. Pakujemy je do 5 osobnych woreczków i zestaw dydaktyczny gotowy!


Przygotowujemy 5 stacji , każda stacja na dwie karty pracy ( poniżej) i jeden woreczek z odpowiednimi np. 1-10 klockami JENGA.


Klasę dzielimy na 5 grup w zależności od liczebności po 4 , 3 lub 2 osoby. Następnie każdą grupę na dwa zespoły. Po podziale każda z grup idzie do jednej ze stacji.


Na stacji grupy składające się z dwóch zespołów otrzymują po jednej karcie pracy dla zespołu . Na kacie znajdują się w stacjach 3-5 po lewej zadania do wykonania a po prawej odpowiedzi zespołu przeciwnego w stacjach 1 i 2 zadania do wykonania są u góry a odpowiedzi na dole .Jeden z zespołów losuje klocek JENGI i odpowiada na pytanie znajdujące się pod wylosowanym numerem, zespół przeciwny sprawdza prawidłowość odpowiedzi. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa klocek zostaje w zespole, jeśli nie- wraca do puli . Następnie zespoły zamieniają się rolami.


Można grać na czas lub do wyczerpania klocków.


Po zakończeniu liczymy i zapisujemy na tablicy lub osobnej karcie ilość klocków zdobytych przez każdy zespół. Grupy zmieniają stację i zaczynamy zabawę od nowa.


Wygrywa zespół, który zdobył w sumie najwięcej klocków- punktów.


Na tablicy zapisujemy możliwe do wykorzystania odpowiedzi:


Ja, das stimmt. Du hast Recht. Ihr habt Recht.


Nein, das ist falsch. Nein, das stimmt nicht.
Comentarios


bottom of page