top of page
  • AutorenbildPatrycja Doroszewska

STATIONENLERNEN ZAHLEN 1️⃣➕4️⃣➖9️⃣

Uczniowie podczas zajęć wykonują zadania na 6 stacjach. Na jedną stację należy przeznaczyć około 6 minut.


VORBEREITUNGEN


STATION 1

TRIMINO

Uczniowie układają TRIMINO, łączą liczbę zapisaną słownie z cyframi.


STATION 2

BINGO

Uczniowie grają w BINGO na zasadach gry w kółko i krzyżyk. Najpierw wpisują liczby od 1-100, następnie losują kartoniki z liczbami i zakreślają u siebie liczby z kartoników. Wygrywa osoba, która ma jako pierwsza trzy liczby obok siebie w rzędzie. Kartoniki najlepiej umieścić w woreczku.


STATION 3

VIER IN EINER REIHE

Uczniowie grają podobnie jak w grę CONNECT. Uczeń A zakreśla jedną liczbę mówiąc ją głośno, następnie robi to uczeń B. Każdy uczeń używa innego koloru. Wygrywa osoba, która jako pierwsza będzie miała 4 zakreślone liczby obok siebie.


STATION 4

MEMO

Wycinamy kartoniki. Uczniowie układają je zapisaną częścią do dołu i szukają par. Warto zwrócić uwagę, żeby za każdym razem głośno odczytywali lub wypowiadali liczby z kartoników. Tak samo jak we grze w MEMORY.

Za każdą wygraną rundę można dodać możliwość ułożenia w kółku i krzyżyk jednego elementu.


STATION 5

SCHLANGEN UND LEITER

Zasady takie jak w grze drabiny i węże. Gdy uczeń stanie na danym polu głośno wypowiada przedstawioną liczbę. Jeśli stanie na głowie węża spada i mówi dwie liczby, jeśli stanie na dole drabiny przesuwa pionek do góry również mówiąc dwie liczby.


STATION 6

MATHE

Uczniowie rzucają dwiema kostkami i dokonują obliczeń matematycznych. Można zrobić karteczki z numerkami lub zastosować zwykle kostki.


 

Comments


bottom of page